Yakamoz WordPress Teması

Merhaba, sizlere Yakamoz WordPress Temasını tanıtmak istiyorum. Genel olarak kişisel bloglarda ve yazıların önemli olduğu, yazıların okunaklı olması gereken sitelerde kullanılabilecek bir tema olduğunu düşünüyorum. Sade tema seven arkadaşlar varsa bir bakmalarını tavsiye ederim. Temanın tasarımı ve kodlaması tamamen bana aittir. Temanın özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Yakamoz WordPress Teması Özellikleri

  • Öncelikle en üst kısımda blogunuzun Site Başlığı ve hemen altında Sloganı bulunmaktadır.
  • Menüdeki linkler ise sizin sayfalarını göstermektedir.
  • Her yazı başlığından sonra etiketler görünmektedir. Bunun sebebi SEO açısından böyle bir şeyin yararlı olabileceğini düşünmemdir.
  • Yan menüye gelirsek iki farklı yanmenü seçeneğiniz var : birincisi çift sütunlu yanmenü ve ikincisi ise tek sütunlu yanmenü. Kategorilerinizi gösterirken çift sütunlu yanmenü seçeneğini kullanmak isteyebilirsiniz diye böyle bir girişimde bulundum.
  • Eski yazıların gösteriminde Pagenavi eklentisini kullandım. Bunu yükleyip aktif ederseniz, temada güzel duracaktır. Eklenti temayı indirdiğiniz dosyanın Plugin klasörü içindedir.
  • Yorumlar kısmında ise bir başka eklenti kullandım. Intensedebate adlı WordPress Yorum Eklentisi oldukça kullanışlı ve güzel bir eklenti. Ayrıca bu eklenti WordPress’in yapımcılarından çıkma bir eklenti. Bu eklentiyi de dosyaların içinde bulabilirsiniz.

Aklıma gelen özellikler şimdilik bu kadar.

Son olarak tema şu an oldukça yeni ve eksiği çıkabilir. Sizler buradan temadaki eksiklikleri, şurası böyle olsa daha iyi olurdu gibi yorumları eksik etmezseniz, temanın ikinci versiyonunu kısa sürede yayına sokarım. Lütfen beğenmediğiniz yerleri buradan dile getirin. :) Kullanacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

Demo

Download

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla