Titanyum WordPress Teması

Titanyum adlı wordpress temasının tanıtım sayfasına hoşgeldiniz.

Titanyum, ücretli bir wordpress teması olup bazı güçlü özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Bu sayfada temanın özelliklerine ilişkin bilgileri bulabilirsiniz.

Tema kimlere göre, kimler kullanabilir ?

 • Blogger’lar, blog yazmayı sevenler
 • Portföyünü sergilemek isteyen fotoğrafçılar, arayüz tasarımcılıar, front-end geliştiriciler
 • Magazin/Haber içerikli websitesi oluşturmak isteyenler

Temanın her türlü siteye gidecek bir tema olmadığını şimdiden söylemekte fayda var. Fakat yukarıda kimlere uygun olduğunu yazmaya çalıştım.

Temanın en çarpıcı özelliği her sayfa veya yazının; farklı bir arkaplan ile, farklı bir renk şeması ile, farklı bir yerleşim ve farklı bileşenlerle sergilenebilir olmasıdır.

Biraz geyik yapayım. Geyiği okumak istemeyenler bu paragrafı es geçsinler. Temayı gerçekten özene bözene yaptım demek istemiyorum, sonuçta herkes yaptığı temayı özene bözene yapmaya çalışıyor. Ama uzunca bir süre uğraştığımı belirtmek isterim. Tema ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce lütfen her sayfayı iyice inceleyiniz. Olumlu ya da olumsuz her görüşe açığım. İstendiği takdirde her türlü güncellemeyi yapmaya da hazırım. Tüm bunlardan sonra temanın demosunu görmek istersiniz diye düşünüyorum.

[button url=”http://www.cemdemir.net/theme/titanyum” background=”#0099FF” color=”#FFF” size=”small”] Demo – Önizleme [/button][button url=”http://www.cemdemir.net/titanyum-satis-formu” background=”#38a314″ color=”#FFF” size=”small”] Satış Formu ve Kullanım Şartları [/button]

Temanın özelliklerini bir liste şeklinde hızlıca yazmak istiyorum, ardından özelliklere birkaç açıklama cümlesi ekleyeceğim.

Özelliklere genel bakış

 • Gelişmiş tema ayarları paneli
 • 5 adet sayfa şablonu
 • Portföy oluşturma modülü
 • Her sayfa ve yazı için farklı renk seçeneği
 • Her sayfa ve yazı için farklı arkaplan seçenekleri
 • Her sayfa ve yazı için farklı yerleşim ayarı
 • Her sayfa ve yazı için farklı yan menü seçeneği
 • Shortcodes (Kısa kodlar)
 • Multi-Thumbnail / Çoklu öne çıkarılmış görsel desteği
 • 4 adet özel bileşen
 • WP 3+ menü sistemi

Gelişmiş tema ayarları paneli

Tema ayarları paneli ile temanızı kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Bu panel ile genel renk ayarlarını, genel arkaplan ayarlarını, genel yerleşim ayarlarını, blog ayarlarınızı, portföy ayarlarınızı, manşeti, sosyal ağ profillerinizi ve daha birçok ayarı kontrol edebilirsiniz.

Tema ayarları sekmesi için hazırladığım görüntülere şuradan bakabilirsiniz. Her bir alt sekme için farklı görüntü oluşturdum, linkteki sayfada sağ taraftaki yanmenüyü kullanarak tüm görüntülere ulaşabilirsiniz.

5 adet sayfa şablonu

Tema sayfa odaklı çalışan bir temadır, toplamda 5 adet farklı sayfa şablonu içermektedir; Anasayfa, Blog sayfası, Portföy sayfası, İletişim sayfası, Arşiv sayfası. Yeni sayfa ekle ekranına geldikten sonra, sayfa özellikleri kısmından istediğiniz şablonu seçerek sayfanızı oluşturabilirsiniz. Şablonlardan biraz daha bahsetmek gerekirse;

Blog sayfası şablonu : yazılar kısmından oluşturduğunuz son blog yazılarını listeler.

Portföy sayfası şablonu : portföy kısmından oluşturduğunuz son çalışmalarınızı listeler.

Anasayfa şablonu : bir slider/manşet oluşturur, blog kategorilerini ve o kategorilerden son 4 yazıyı, ayrıca portföyünüzdeki son çalışmaları listeler.

İletişim şablonu : bir iletişim formu oluşturmanızı sağlar.

Arşiv şablonu : blog yazılarınızı aylara göre ayırarak listeler. Bu şablon çok hoş oldu.

Tüm bunların haricinde bu kayıtlı sayfa şablonlarının her birine farklı bir yerleşim ayarı seçebilirsiniz. (Geniş sayfa, solda yanmenü, sağda yanmenü gibi.)

Portföy oluşturma modülü

WordPress varsayılan olarak yazılar modülünü barındırmaktadır. Tema aynen yazılar modülü gibi çalışan bir de portföy modülü bulundurmaktadır. Bu modül sayesinde kendinize portföy oluşturabilir ve çalışmalarınızı sergileyebilirsiniz.

Çalışmalarınızı aynen yazı ekler gibi ekledikten sonra, tek yapmanız gereken bir sayfa oluşturup, sayfa şablonu olarak “portföy”ü seçmektir. Çalışmalarınızı 1-2-3-4 sütunlu olmak üzere 4 farklı şekilde sergileyebilme imkanınız var.

Ayrıca portföyünüzdeki çalışmaları kategorilendirebilmeniz için panele, portföyün altında kategoriler sekmesi oluşturdum.

Portföy oluşturma ekranlarına ait görüntülere buradan ulaşabilirsiniz.

Her sayfa ve yazı için farklı değişebilir özellikler

Sanırım temanın en güçlü ve güzel özelliği her sayfa ve her yazı için renklerin, arkaplanların, yerleşimin ve yan menülerin değişebilir olmasıdır.

Oluşturduğunuz her sayfa ve her yazı için farklı renk ve farklı arkaplan seçenekleri ile ziyaretçilerinize daha renkli bir site sunabilirsiniz.

Her sayfanıza ve yazınıza farklı bir yerleşim ayarı seçebilir veya farklı bileşenler atayabilirsiniz. Bu şekilde bir yazınızda reklam bileşeni varken, diğerinde olmamasını sağlayabilirsiniz.

Mesela aşağıdaki 2 blog sayfasını karşılaştırırsanız; arkaplanları farklıdır, renk şemaları farklıdır, yerleşim birinde solda diğerinde sağdadır ve yanmenülerdeki bileşenler farklıdır.

[button url=”http://cemdemir.net/theme/titanyum/blog-yanmenu-solda” background=”#498aad” color=”#FFF” size=”small”] Yanmenü Solda [/button] [button url=”http://cemdemir.net/theme/titanyum/blog-yanmenu-sagda” background=”#498aad” color=”#FFF” size=”small”] Yanmenü Sağda [/button]

Her sayfa ve yazı için farklı seçenekleri kullanarak yapabileceklerinizi siz düşünün !

Shortcodes (Kısakodlar)

Kısa kodlar, içerik oluştururken ihtiyacınız olabilecek bazı elementleri – mesela üstteki mavi butonlar, tab menüler, vs… – sizin için oluşturan fonksiyonlardır.

Kısakodlar ile ilgili oluşturduğum sayfaya buradan bakabilirsiniz. Kısakodları kullanmak için herhangi bir kod bilgisine sahip olmanız gerekmez, yazı editöründe üst taraftaki “Kısakıd Ekle” ikonuna basmanız yeterli.

Multi-Thumbnail / Çoklu öne çıkarılmış görsel desteği

Bir yazıya veya çalışmanıza sadece bir adet öne çıkarılmış görsel belirleyebileceğiniz gibi, birden fazla öne çıkarılmış görsel de ekleyebilirsiniz. Eğer birden fazla öne çıkarılmış görsel eklemişseniz, o görseller otomatik olarak bir slider/manşet oluşturacaktır.

Seçim sizin !

4 adet özel bileşen

İletişim, reklam, resimli blog yazıları ve portföyünüzden son çalışmalar olmak üzere, toplamda 4 adet custom/özel bileşeni istediğiniz yazıda/sayfada istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

İletişim bileşeni : bir iletişim formu oluşturur, bu şu demektir ki; istediğiniz her yerde istediğiniz sayıda iletişim formu oluşturabilirsiniz.

Reklam bileşeni : yanmenüye ya da footer alanına reklam almanızı kolaylaştıracak bir bileşendir.

Resimli blog yazıları : adından da anlaşılacağı gibi blog yazılarınızı öne çıkarılmış görselleriyle beraber listeler.

Son çalışmalar : portföy kısmından oluşturduğunuz çalışmalarınızı listeler.

Not : İletişim bileşeni şu an birkaç aksaklıktan dolayı kullanılabilir durumda değil. En yakın zamanda bu bileşeni düzelteceğim. Fakat iletişim sayfa şablonunu kullanabilirsiniz.

WP3 + özellikler

Tema menü desteği ile gelmektedir. Görünüm>Menüler sekmesinden menünüzü oluşturup istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz.

Tabii temada öne çıkarılmış görsel desteği olmazsa olmazdı, onu da ekledik. Hatta yukarıda belirttiğim gibi çoklu öne çıkarılmış görsel desteği de kullanıma hazır.
[alert style=”green”]Temanın özellikleri yukarıda bahsettiğim gibi. Sizlerden gelecek herhangi bir isteği/öneriyi dikkate alacağım. Bu doğrultuda yeni güncellemeler çıkaracağım. Yani, yorum yapmaktan çekinmeyin, isteklerinizi belirtin, ben de gerçekleştirmeye çalışayım.[/alert]

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla