• Şuradasınız
  • Anasayfa
  • Tanıtım
  • Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu

Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu

Merhaba, bu yazımda size benimde üyesi olduğum Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu ndan bahsetmek istiyorum. Aslında asıl istediğim toplulukla beraber, internet sitesini tanıtmak.

Öncelikle topluluğun adresini vermekle başlayalım. Buradan Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğunun ( Biz ona tubitet diyoruz. ) internet sitesine ulaşabilirsiniz.

Başlarda internet sitesi HTML ve CSS ile hazırlanmış, basit ama bir o kadar da güzel bir siteydi. Sonrasında ihtiyaçları karşılayamadığından sitenin altyapısını WordPress ile güçlendirdik. Güzel ve sade bir tema hazırlayıp, JQuery ile süsledik. Ortaya şu an kullanılan site çıktı. Sitenin hazırlanmasında tam bir takım çalışması yapıldı. Tasarımla bir arkadaş ilgilendi, içerikleri yazmakla başka bir arkadaş ve içeriklerin girilmesi ile de başka bir arkadaş ilgilendi. Bu şekilde en kısa sürede en hızlı şekilde siteyi doldurduk.

Şu an sitede yazılanlar, topluluğun ne yaptığından ve duyurularından oluşuyor. Tahmin ettiğiniz üzere bu durum biraz resmi bir site havası oluşturuyor. Yani okuyucular siteye girdiklerinde herhangi bir makale ya da bilişim ile ilgili bir yazı bulamıyorlar.

Bunun sonucu olarak topluluğa bir de blog sayfası açmayı düşündük. Fakat şu an blog sayfası yapım aşamasında.

Blog sayfasının içeriğinin ne olacağını da hemen anlatayım. Öncelikle anasayfadan farklı olarak resmi bir havadan ziyade, birden fazla yazardan oluşacak bir paylaşım platformu gibi düşünülebilir. Birden fazla yazar olacak diyorum çünkü, topluluğa üye olan herkese yazar olma şansını elde edecek. Herkes kendine güvendiği konuda yazmakta serbest olacak. Bu şekilde bilişim adına ortaya çok güzel makaleler çıkabilecek.

Daha önce de söylediğim gibi şu an blog sayfası kullanıma hazır değil fakat en geç 1 hafta içinde aktif olacak.

Tubitet-Blog sayfasını umarım yakın zamanda bolca ziyaret edersiniz. Çok iyi makalelerin yazılacağını düşünüyorum.

Son olarak böyle bir oluşumun parçası olduğum için çok mutlu olduğumu söyleyerek yazıyı bitiyorum.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla