Picbear – Instagram Web Viewer

Selamlar, Picbear adında yeni bir projem var.

Picbear, en genel tanımıyla, instagramdaki içerikleri webde görüntüleyen ve bazı instagram istatistikleri çıkaran bir platformdur.

Eskiden Instagram’ın web sitesi oldukça sadeydi ve Instagram’ın mobil uygulamasındaki çok az fonksiyonu yerine getirebiliyordu. Fakat Instagram, geliştiricilere bir API sunuyordu, bu da tüm Instagram içeriğinin üçüncü kişiler tarafından webe aktarılabilmesi demekti. Tabii ki üçüncü kişiler boş durmadı, tüm Instagram içeriğini webe taşımaya başladılar. Profiller, fotoğraflar, hashtagler, yorumlar, lokasyon bazlı gösterimler artık webdeydi. Instagram datasını webe taşıyarak ve Google aramalarını hedefleyerek, akabinde websitelerine de reklam koyarak ekmek yiyen (50 katlı pasta desek daha doğru olur) çok sayıda geliştirici ortaya çıktı.

Hoş, Instagram kendi web sitesini yavaş yavaş geliştirildi, artık mobildeki birçok fonksiyonu destekliyor. Ama aradan geçen sürede açılmış websiteleri hala oldukça trend durumda. Dolayısıyla ben de bir tane yaptım.

Datayı webe taşıdım, üstüne bazı istatistklerle içeriği zenginleştirdim.

Picbear ile,

Instagram’da takipçi sayısına göre en popüler profilleri görüntüleyebilirsiniz,

Instagram’da anlık olarak en popüler gönderileri görebilirsiniz.

Geçmişten günümüze popüler olmuş hashtagleri listeleyebilirsiniz,

Sizi kimin geri takip etmediğini, sizin geri kimi takip etmediğiniz, en çok beğenilen ve en çok yorumlanan gönderilerinizi inceleyebilirsiniz.

Kendi profilinizi yeni bir tasarım deneyimi ile görebilirsiniz.

Aklıma gelen özellikleri eklemeye çalıştım, şimdilik bu kadar malzeme çıktı. Sizin de varsa önerileriniz, duymak isterim.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla