WordPress Teması Yapmak için Ne Bilmeliyim ?

WordPress bir içerik yönetim sistemidir. Dolayısıyla tema odaklı çalışır, aynı telefonunuzun temasını değiştirir gibi wordpress sitenizin de temasını değiştirebilirsiniz. Bunu bir ön bilgi olarak yazdıktan sonra asıl meseleye gelebiliriz.

Ben bir wordpress geliştiricisiyim. WordPress için temalar üretmekteyim. Bu dökümanı oluşturmamın sebebi de, daha sonradan bakmak üzere kendime yazılı bir kaynak oluşturmak ve unuttuğum zaman açıp hemen hatırlayabilmektir.

Kendime kaynak oluştururken, başkalarına yararlı olma düşüncesi ise çok daha güzel olacaktır diye, bu yazı dizisini başkasına anlatıyor gibi yazacağım.

Zumrut WordPress Teması

Herkese selamlar, yeni bir wordpress teması ile karşınızdayım : Zumrut. Temadan bahsetmeden önce söylemek istediğim birkaç cümle olacak. Bu tema yapma işi ne kadar zahmetli bir iş arkadaş ! Temayı çiziyorsun, css yazıyorsun, wordpress entegrasyonunu yapıyorsun, üstüne bi ton da sorun çıkıyor. Hepsine bakman gerekiyor. Eğer aklınızda kısa sürede tek başınıza tema yapmak varsa Allah kolaylık versin diyelim. Lakin bu temayı yapmak için 2 günüm vardı ve nihayet bitirebildim. En zor kısım Temayı çizmek ( Fireworks ile çizildi ) ve herşey bittikten sonra deneme sürecinde çıkan onca sorun oldu. Herneyse bitmiş olması beni çok mutlu ediyor. Şimdi temayı paylaşıp geri dönüşleri bekleyeceğim ( artık bir yorum yaparsınız :)  ), ona göre güncellemeler yaparak ikinci sürümünü çıkartabilirim. Çok konuşmadan temadan biraz bahsedeyim.

Tema genel olarak sade bir tema olarak değerlendirilebilir. Daha çok gri, mavi ve beyaz renklerden oluşuyor. Kişisel bloglar için kullanılabilecek bir tema olabilir.

Arama
RSS
Beni yukari isinla