Yeni Başlayanlar için Java

Millet kitap yazmış, bize de tanıtmak düşer. Milletten kastım aslında çok uzaklar değil; trakya üniversitesi bilgisayar mühendisliğinden arkadaşlarım, Mehmet Kirazlı ve Sezer Tanrıverdioğlu.

Lafı fazla uzatmadan kitabın önsözüne bakalım ;

Java programlama dili; platformdan bağımsız olarak çalışması, nesneye yönelik olması, güvenliği ön planda tutması, esnek olması ve daha bunun gibi birçok artıları ile tercih edilen bir dil olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bu yüzdendir ki Java’yı geliştiren Sun Microsystems firmasını satın alan Oracle, Java’nın bu üstünlüklerini keşfetmiş ve Java’yı bünyesine katmıştır. Java’nın en önemli faydası ise her işletim sisteminde çalışmasıdır.

Genel Olarak Trakya Üniversitesi ve Bilgisayar Mühendisliği

2 senedir üniversite tercih dönemlerinde Trakya Üniversitesini tercih etmeyi düşünen veya tercih etmiş arkadaşlardan mail alıyorum. Ben de bu doğrultuda bir yazı yazıp edirne ile ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum.

Başlıkta her ne kadar Bilgisayar Mühendisliği bölümü yazsa da genel bilgiler vermeyi de amaçlıyorum. Umuyorum kendimi aşacak cümleler kurmam. :)

Trakya Üniversitesi sözde trakyanın en büyük üniversitesidir. Zaten o bölgedeki birçok üniversitenin açılmasına ön ayak olmuş bir üniversitedir. Bu bilgi bence çok çarpıcı bir gerçekle çelişiyor. Bu gerçeği yazının ilerleyen bölümlerinde yazmayı düşünüyorum.

Bilgisayar Mühendisliğinde Yolu Yarıladım

Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde 2. senemi de bitirmiş bulunmaktayım. İlk sene mühendis olduk diyoduk, arkadaşlarımıza hava atıyoduk ama ilk seneden sonra anladık ki önümüzde daha öğrenecek çok şeyimiz var. 2. sınıfın sonuna geldiğimize göre, şimdiye kadar neler yaptık, neler yapmadık diye bir geriye bakıp durum değerlendirmesi yapmak istiyorum. Bu değerlendirmeyi 1. sınıf için yapamamıştım çünkü sitemi ilk seneyi bitirdikten sonra, hemen o yaz açmıştım.

Üniversite Bana Ne Öğretti / Öğretiyor ?

Merhaba, bildiğiniz üzere ben Trakya Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği bölümünü okumaktayım. Okuyorum ama ne öğreniyorum orası biraz karışık. Öğrenmek üzerine ben de biraz atıp tutmak, yazmak istiyorum.

Başlamadan önce söylemeliyim ki, yazı bilgisayar mühendisliğine yönelik olup, bazı genellemeler içermektedir. Sonra okuyup bana kızmayın.

Arama
RSS
Beni yukari isinla